پیشنهاد : اپلیکیشن اصفهان صنعت را دانلود و بر روی گوشی های موبایل خود نصب نمایید ...
0
03136288464

تراژدی سیب

سال گذشته بازار میوه و تره بار ایران روزهای خوبی را سپری نکرد. کمبود بارش‌ها، نبود مدیریت صادرات و انواع و اقسام آفت‌ها و افت دما در نهایت عرضه محصولات کشاورزی را با کاهش چشمگیری روبه رو کرد و قیمت‌ها نجومی شد. سرما‌زدگی، کمبود آب و مواردی نظیر این مزید بر علت شد و بر گرانی و کمبود میوه در بازار دامن زد، در نهایت هم محصول در بازار کیفیت نداشت و هم دست کشاورز بعد از یک سال چشم انتظاری برای برداشت محصول خالی ماند. امسال اما آمار حکایت از این دارند که وضعیت نسبتا خوب است، بارش‌ها، دمای هوا و متعادل بودن نسبی آن همه و همه دست به دست هم داده تا محصول برداشت شده سیب درختی در اصفهان ده برابر سال گذشته باشد؛ اما کشاورزان همچنان نگران هستند و این بار جنس نگرانی‌ها فرق می‌کند!

 این کشاورزانِ همیشه نگران

به دلیل نبود سیاست‌های مشترک و همسان کشت در کشور تابستان امسال مقدار زیادی از گوجه، پیاز و برخی محصولات باغی بدون اینکه اجازه صادر شدن داشته باشند و یا در داخل از سوی مردم یا صنایع تبدیلی خریداری شوند، فاسد و دور ریخته شدند؛ همان محصولاتی که سال قبل ناگهان نایاب شد و گرانی‌های عجیب و غریبی را به وجود آورد. امسال هم محصولات درختی به خصوص در استان اصفهان با توجه به رشد بارش‌ها افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است. سیب درختی، به، گردو، پسته و… از جمله محصولات شاخص اصفهان هستند که با رشد برداشت‌های چندین برابری مواجه شدند. وفور نعمتی که در حال تبدیل شدن به نقمت است؛ چرا که نه مردم در داخل توانی برای خرید دارند و نه فرصت‌های صادراتی برای این محصولات فراهم است. در نهایت میوه‌ها اگر برداشت شود فعلا در سرد‌خانه می‌مانند تا شاید با قیمت‌های پایین نصیب خریداران شب عیدی شوند که دیگر نه عطری دارند و نه طعم چندانی.

چرا سیب سمیرم خریدار ندارد؟

گفته می‌شود هنوز مقدار قابل توجهی از محصولات حتی برداشت نشده‌اند و در آستانه فاسد‌شدن قرار دارند. بر اساس اعلام رییس اتحادیه میوه و تره بار استان اصفهان امسال برداشت سیب درختی باغداران استان اصفهان ۳۰ هزار تن بوده است، در حالی که پارسال میزان برداشت این محصول فقط ۳ هزار تن بود. این مقدار محصول اما چندان سودی برای کشاورزان ندارد چرا که خریداری در بازار برای این محصولات وجود ندارد. از سوی دیگر محمد صادقی، دبیرکل خانه کشاورز استان اصفهان و رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی به «اصفهان‌صنعت» گفت: بیش از ۳۰ درصد از محصول سیب درختی درمنطقه سمیرم به دلیل نبود خریدار هنوز برداشت نشده و در آستانه فاسد‌شدن است. وی با اشاره به اینکه این محصولات در آستانه سرمازدگی قرار دارند، ادامه داد: نمی‌توان برآورد دقیقی از میزان فروش این محصولات داشت و از جمله اصلی‌ترین دلایل این معضل عدم برنامه‌ریزی وزارتخانه جهادکشاورزی است. صادقی تصریح کرد: کشاورزی در ایران مانند یک بچه یتیم است که هیچ آینده‌ای ندارد.معضل مازاد بودن سیب‌های برداشتی فقط مختص به اصفهان نیست و در لرستان، اردبیل و دماوند هم با این معضل روبه رو هستند. وی با اشاره به بن‌بست‌ها بر سر راه صادرات سیب گفت: وزارت جهاد حتی تخمینی در مورد میزان برداشت و برنامه‌ریزی برای برداشت و صادرات آن نداشته است.

برنامه ریزی‌های بدون برنامه برای سیب

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که نوروز‌علی اسماعیلی، رییس اتحادیه میوه و تره بار استان اصفهان در این زمینه می‌گوید برنامه‌ریزی برای صادرات خارجی محصول سیب استان اصفهان در حال انجام است؛ اما فعالان این حوزه معتقدند تعرفه بالای صادراتی این محصول عملا این کار را از صرفه اقتصادی انداخته است و تنها دلالان می‌توانند از این وضعیت سود ببرند. نکته قابل تامل اینکه ظاهرا خرید سیب و صادرات آن در منطقه سمیرم هم در نهایت به چند شخص واسطه خلاصه می‌شود که فرماندار و مقامات محلی هم با تکیه بر توان این افراد تلاش دارند تا مسئله سیب‌های مازاد را به نوعی رفع و رجوع کنند. از جمله فرماندار سمیرم از دو شخص به نام‌های برادران ارجمندی و جانثاری به عنوان خریداران عمده سیب‌های سمیرم خواسته است تا خریدشان از باغداران را بیشتر و برای این محصول بازاریابی کنند، در حالی که این وظیفه جهاد کشاورزی به عنوان متولی اصلی باغداری در کشور است که محصولات را خریداری و برای صادرات آن برنامه‌ریزی داشته باشد.این وضعیت در نهایت وفور نعمت سیب را به یک تراژدی برای کشاورزان تبدیل کرده است. از سویی حاصل دسترنج یک‌ساله آنها بر درخت فاسد می‌شود و از سوی دیگر نه خریدار و نه توان مالی برای پرداخت هزینه‌های برداشت و فروش آن وجود دارد و در نهایت آنچه می‌ماند نعمتی است که نقمت شده است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *