پیشنهاد : اپلیکیشن اصفهان صنعت را دانلود و بر روی گوشی های موبایل خود نصب نمایید ...
0
03136288464

ثروتمندانه فکر کنید و زندگی کنید!

وقتی صحبت از رشد و بهبود وضعیت مالی آدم‌ها می‌شود، مفاهیم و مسائل مختلفی مطرح می‌شوند. یکی از مباحث مهم در این حوزه، اطمینان مالی است. به گزارش اصفهان صنعت،آموزش‌های مالی شامل یادگیری مهارت‌ها و دانشی است که به افراد کمک می‌کنند تصمیم‌های آگاهانه بگیرند، مهارت‌هایی از قبیل خرید کردن بهینه، قدرت به تعویق انداختن خرید‌ها و مدیریت هزینه‌ها.در این حوزه مفاهیم دیگری مثل آزادی مالی و استقلال مالی نیز مطرح می‌شوند. این دو به شرایطی اشاره دارند که در آن وضعیت مالی شما به حدی می‌رسد که دیگر وابسته به خانواده و شغل نیستید.مثلا کسی که در بازار بورس سرمایه‌گذاری می‌کند، اگر مقدار دارایی‌اش از حدی بیشتر باشد که سود ماهانه حاصله از این دارایی از خرج‌های ماهانه وی بیشتر باشد یا به اصلاح دخلش از خرجش بیشتر شود، این فرد به یک آزادی و استقلال مالی رسیده است. چنین آدمی برای گذران زندگی و پول درآوردن نیازی به کار کردن یا لااقل نیازی به کار کردن برای دیگر کارفرماها ندارد.اطمینان مالی ذهنیت و تفکری در یک فرد است که باعث می‌شود این فرد مستقل از شرایط اولیه بتواند در مدت زمان نه چندان زیادی پیشرفت مالی بسیاری داشته باشد.

شرط آزادی و استقلال مالی یک فرد این است که دارایی او از حدی بیشتر باشد؛ یعنی رسیدن به این دو، نیازمند حداقلی از دارایی است که معمولا سرمایه‌گذاری می‌شود و سود تولید می‌کند.اما اطمینان مالی بیشتر روی این تکیه دارد که ذهنیت شما به‌عنوان یک فرد چگونه است. اگر کسی در ابتدا پول چندانی نداشته باشد اما ذهنیت درست و مهارت‌های درستی داشته باشد، این فرد پس از مدتی می‌تواند راهش را به بالا باز کند.عین این است که شما مدتی با افرادی که سواد مالی خوبی دارند نشست‌وبرخاست کنید. احتمالا بیشتر این افراد به دلیل سواد مالی خود وضعیت مالی مناسبی دارند ولی شما پول چندانی نداشته باشید.نشست‌وبرخاست با این افراد، ذهنیت، دیدگاه و زاویه دید شما را به نحوی تغییر می‌دهد که شما هم مثل آن‌ها می‌توانید فرصت‌ها و شرایط پول درآوردن را بشناسید و با دیدن این فرصت‌ها تصمیم‌های مالی آینده‌ساز بگیرید.همین تغییر در نگاه، در نهایت می‌تواند باعث شود دارایی شما نیز به حد قابل قبولی برسد.اطمینان مالی باعث می‌شود شما حتی اگر در این لحظه هم چیزی ندارید، مطمئن باشید که می‌توانید در آینده نه‌چندان دور دارایی چشم‌گیری داشته باشید.

اطمینان مالی با تسلط بر قوانین بازی

ثروت و پول چیز کمیابی نیست که نتوان آن را به دست آورد. در هر جامعه و اقتصادی آن‌قدر جریان مالی وجود دارد که بتواند شما را ثروتمند کند. لازم هم نیست کلی از این پول را سمت خود بکشید و آن را در گاوصندوق نگه دارید. کافی است کاری کنید بخش بسیار کوچکی از این جریان مالی، از حساب‌های بانکی یا جیب شما عبور کند.

ارابه ثروت در مسیر ثروت‌آفرینی

و این یک بازی است. پیش از گفتیم که برای یک ذهنیت ثروتمند صرفا بودن در بازی ثروت، مهم‌تر از داشتن خود ثروت است. اگر شما قوانین این بازی را رعایت کنید و البته روی آن‌ها تسلط داشته باشید، می‌توانید به اطمینان مالی برسید. اطمینانی که باعث می‌شود شما مستقل از هر شرایط اولیه‌ای بتوانید دارایی‌تان را افزایش دهید.

صرفا باید این چند قاعده را رعایت کنید.

۱- تنها در بازاری که می‌شناسید سرمایه‌گذاری کنید

سرمایه‌گذاری مهم‌ترین گام هر فردی برای افزایش ثروت است. سرمایه‌گذاری دقیقا همان چیزی است که ثروت را افزایش می‌دهد و نگه می‌دارد. شما ممکن نیست با کار کردن برای دیگران و فروختن زمان و مهارت خود، پولدار شوید.جاهای مختلفی هم برای سرمایه‌گذاری وجود دارند. بازار بورس، طلا، املاک، آهن، ضایعات آهن، خودرو و فارکس. اما شما باید تنها در بازار و حوزه‌ای سرمایه‌گذاری کنید که آن را می‌شناسید.این به این معنی نیست شما در یک بازار کم بازده بمانید و از آن بیرون نیایید. بلکه به این معنی است که بهتر است در بازار و حوزه‌ای سرمایه‌گذاری کنید که آن را می‌شناسید.اگر بازاری را نمی‌شناسید اما فکر می‌کنید که آن بازار بازدهی مناسبی دارد، پیش از ورود به این بازار، باید آن را مطالعه کنید. پارامترها و متغیرها و عوامل تاثیرگذار آن را بشناسید و سعی کنید تحلیلی از رفتار آن‌ها داشته باشید.تازه بعدازاین‌ هم باید با احتیاط و پول کم سرمایه‌ خود را وارد بازار کنید. این دقیقا خلاف رفتاری است که بیشتر مردم انجام می‌دهند. عموم آدم‌ها اگر بشنود که دلار گران می‌شود به بازار دلار وارد می‌شوند. اگر بدانند طلا گران می‌شود به بازار طلا هجوم می‌آورند. دست‌آخر هم بخشی از این مردم که بدون آگاهی وارد این بازارها شده‌اند، بخشی از دارایی خود را از دست می‌دهند.

۲- قرض خوب، قرض بد

قرض یک شمشیر دو لبه در زندگی مالی شماست. اگر بدانید چگونه از آن استفاده کنید، قرض می‌تواند شما را چندین سال جلو بیندازد. اگر هم ندانید، یک قرض می‌تواند شما را چندین سال از همه‌چیز عقب نگه دارد. وقتی قرضی می‌گیرید، باید بدانید که قرار است آن را سر چه چیزی صرف کنید و مهم‌تر از آن اینکه آن را چگونه پس خواهید داد.قرض بد هم هر چیزی است که شما می‌دانید نخواهید توانست آن را بپردازید. قرض بد، قرض بدون برنامه‌ای است که بقیه بخش‌های مالی زندگی شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

۳- مثل ثروتمندان بیندیشید

گفتیم که چگونه داشتن ذهنیت ثروتمند می‌تواند رفتار شما را تغییر دهد. ذهنیت ثروتمند می‌داند که اولا بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری ذهن و سلامتی است. دوما راه ثروتمندی از خساست نمی‌گذرد. خسیس بودن و چانه زدن سر ۱۰ هزار تومان تخفیف هنگام خریدن لباس رفتاری ناشی از ذهنیت ثروتمند نیست؛ زیرا با چنین چیزهایی خیلی نمی‌توانید دارایی خود را افزایش دهید.مثل ثروتمندان، شما هم چیزهایی بخرید که حس خوب در شما ایجاد می‌کنند. ایرادی هم ندارد که پول زیادی بدهید و مثلا یک جفت کفش اوریجینال بخرید.کلیدواژه این بخش این است که هیچ‌وقت کنترل دخل‌وخرج خود را از دست ندهید. ریخت‌وپاش الکی نکنید. بدانید چه می‌خرید و چه چیزی می‌خرید. به این هم فکر کنید که آیا خریدن چیزی که در ذهن دارید، اتلاف دارایی است یا اینکه چیزی به شما و زندگی شما اضافه می‌کند و مفید است.

۴- مهارت‌های ثروت‌ساز بیاموزید

بزرگ‌ترین دارایی هر انسانی ذهن اوست. شما می‌توانید ذهن خود را رشد دهید و باعث پیشرفت آن شوید. چنین چیزی شما را هم در منظر خود شما و هم در منظر دیگران ارزشمند می‌کند.همواره در هر وضعیتی مهارت‌هایی وجود دارند که تقاضای زیادی دارند. همه این مهارت‌ها در دو چیز مشترک هستند. اول اینکه همه این مهارت‌ها ارزش‌های زیادی را برای بازار تولید می‌کنند. دوم هم اینکه برای صاحب آن مهارت پول زیادی به همراه دارند.پس به‌جای اینکه برای کس دیگری کار کنید، شروع به یادگیری و توسعه مهارت‌هایی کنید که برای شما از هیچ درآمد تولید کنند. باید بررسی کنید و ببینید چه مهارتی بیش از هر چیزی دیگری با توانایی‌های شما همخوانی دارد. سپس شروع به یادگیری این مهارت کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *