پیشنهاد : اپلیکیشن اصفهان صنعت را دانلود و بر روی گوشی های موبایل خود نصب نمایید ...
0
03136288464

حمل و نقل هوشمند در شهر!

بارها برای بسیاری از ما پیش آمده است که مدت زمان نسبتا طولانی در ایستگاه‌های اتوبوس به انتظار نشسته یا ایستاده و از نامشخص بودن زمان رسیدن اتوبوس گلایه‌مند باشیم یا اینکه برای برنامه‌ریزی یک سفر درون‌شهری با استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی دچار مشکل شده و سر قرارمان نرسیده‌ایم و معضلاتی از این قبیل که تمایل ما را به استفاده از این ناوگان کاهش داده و ما را به استفاده هر چه بیشتر از اتومیبل‌های شخصی برای رفت و آمد در شهر سوق داده است. از این‌رو معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان برای حل و کاهش این معضلات اجرای طرح جدید AVL را در دستور کار خود قرار داده تا با استفاده از تکنولوژی روز با دغدغه‌های کمتری به سفر با ناوگان حمل و نقل عمومی روی بیاوریم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به راه‌اندازی سامانه جدید AVL در ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس اصفهان تا پایان سال می‌گوید: با اجرای طرح AVL، سیستم حمل و نقل ارتقا یافته و دغدغه‌هایی که شهروندان در پرداخت دارند به نوعی برطرف خواهد شد.علیرضا صلواتی می‌افزاید: همچنین با توجه به تنوع روش‌های شارژ و پرداخت، نیازی نیست که از طریق مراجعه به باجه‌ها برای شارژ کارت مراجعه شود، بلکه می‌توان با ارائه خدمات از طریق خودپردازها، تلفن‌های هوشمند و ATM موجب افزایش رضایت شهروندان شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با بیان اینکه این طرح با همکاری شرکت صا ایران اجرایی می‌شود، در این باره می‌گوید: خرداد سال گذشته برای شناسایی شرکت‌هایی که داوطلب ارائه خدمات کارت هوشمند شهروندی و پرداخت الکترونیک بودند، فراخوان داده شد که پس از برگزاری جلسات متعدد، شرکت صاایران، ارائه دهنده خدمات صنایع الکترونیک برنده این مناقصه شناخته شد که حدود دو ماه پیش قراردادی نزدیک به ۹۰ میلیارد تومان بین شهرداری و این شرکت منعقد و امضا شد.

منظم‌شدن سیستم وضعیت حمل و نقل، جلوگیری از توقف‌های بی‌ مورد، رفع مشکلات موجود در این زمینه و رصد رفتار تمام رانندگان از مزیت‌های استفاده از طرح AVL است که صلواتی به آنها اشاره می‌کند و می‌گوید: نصب دستگاه‌های مربوطه این طرح در داخل اتوبوس‌ها افزایش بهره‌وری، ارتقای کیفی، رضایت‌مندی از مدیریت ناوگان عمومی را به دنبال خواهد داشت.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با بیان اینکه تا پایان سال ۹۸ این سیستم راه‌اندازی می‌شود، ادامه داد: با همکاری شرکت‌های دانش بنیان داخلی در حال تولید دستگاه‌های مورد نظر هستیم و تا به‌روزترین روش مدیریت ناوگان و پرداخت الکترونیک را در اصفهان داشته باشیم. براساس برنامه زمان‌بندی، فاز نخست این برنامه ۶ ماهه است که تا پایان امسال عملیاتی خواهد شد.

به گفته صلواتی، این سامانه در راستای یکپارچه‌سازی سیستم حمل و نقل در شهرهای دیگر نیز راه‌اندازی می‌شود تا هماهنگی بین شرکت‌های اتوبوسرانی متصل به اصفهان که ناوگان آنها وارد اصفهان می‌شود، صورت بگیرد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان هم چنین اظهار امیدواری می‌کند که با اجرای این طرح اصفهان به یکی از به روز‌ترین سیستم‌های پرداخت و مدیریت ناوگان شهری کشور تبدیل شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *