پیشنهاد : اپلیکیشن اصفهان صنعت را دانلود و بر روی گوشی های موبایل خود نصب نمایید ...
0
03136288464

۵ کسب و کار پرسود ۲۰۱۹ کدامند؟

بدون تردید انتخاب یک حوزه کسب و کار بسیار دشوار و چالش برانگیز است. به همین دلیل همه اهالی کسب و کار پیش از انتخاب زمینه فعالیت تازه‌شان باید به تحولات و ترندهای موجود توجه کنند.خبر خوش برای بسیاری از مردم امکان ورود به عرصه کارآفرینی به شیوه‌ای بسیار ساده‌تر از گذشته در سال جاری است. تمام آنچه ما نیاز داریم یک ایده سودآور کاری، برنامه و اهداف مشخص برای شروع است.در اینجا پنج کسب و کار پرسود سال ۲۰۱۹ در زمینه‌های مختلف را با یکدیگر مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  1. کسب و کارهای مرتبط با گوشی‌های همراه

امروزه گوشی‌های هوشمند بیش از هر زمان دیگری مورد توجه مردم قرار دارد. تقریبا هر فردی از سنین پایین تا دوران کهنسالی دارای گوشی همراه است. به این ترتیب کسب و کارهای مرتبط با گوشی‌های همراه یکی از بهترین بازارها را در اختیار دارند. دامنه وسیع این کسب و کارها شامل تعمیر گوشی‌های همراه و فروش گوشی‌های هوشمند است.

شروع به فعالیت در زمینه گوشی‌های هوشمند بسیار ساده به نظر می‌رسد. فقط باید در مرحله نخست اقدام به یادگیری مهارت‌های موردنیاز کنیم.

  1. کسب و کارهای مرتبط با کودکان

اکنون حوزه کسب و کارهای مرتبط با کودکان سهم قابل توجهی از بازار کسب و کار را به خود اختصاص داده است. با توجه به افزایش تقاضا برای خدمات پیرامون کودکان شروع فعالیت در این حوزه سودآور خواهد بود.

بدون تردید هر کسب و کاری برخی پیش نیازها را دارد. در اینجا نیز آگاهی از ویژگی‌های کودکان در سنین مختلف و موفقیت در زمینه رفع نگرانی‌های والدین نقش کلیدی بازی می‌کند. از دوران بارداری گرفته، تا تولد و پس از آن، همگی بیانگر بازار وسیع خدمات مرتبط با کودک است. در این زمینه به طور کلی دو الگوی کسب و کار وجود دارد. دسته نخست در زمینه کمک‌های بهداشتی است. دسته دوم نیز در زمینه سرگرمی کودکان است. با توجه به توانایی و مهارت‌های‌مان فعالیت در هر کدام از این دسته‌ها مفید و پرسود خواهد بود.

  1. خدمات به اشتراک‌گذاری

همه مردم علاقه‌مند به مالکیت ابزارهای مختلف با پرداخت هزینه بسیار کمتر هستند. کسب و کارهای به اشتراک‌گذاری دقیقا با هدف رفع چنین نیازی وارد عرصه کسب و کار شده‌اند. به این ترتیب با استفاده از یک محصول امکان رفع نیاز شمار بالایی از مردم وجود دارد.

امروزه بسیاری از برندهای بزرگ در زمینه به اشتراک‌گذاری فعالیت دارند. شاید مشهورترین آنها اوبر، DogVacay و Airbnb باشد. بدون تردید به اشتراک‌گذاری ابزارها فقط معطوف به حوزه حمل و نقل نیست، بنابراین با اندکی خلاقیت و ایده‌پردازی امکان فعالیت سودمند در این زمینه فراهم خواهد شد.

  1. پلتفرم‌های آموزش آنلاین

با توجه به افزایش موج ارائه خدمات آموزشی و فرهنگی ورود کسب و کارهای اینترنتی به آن جای هیچ تعجبی ندارد. امروزه برخی از پلتفرم‌های آموزش آنلاین بزرگ نظیر آکادمی خان، اودِمی و لیندا در سراسر جهان فعالیت دارند. این پلتفرم‌ها معمولا به ملاقات ساده‌تر دانش‌آموزان و معلم‌ها برای برگزاری جلسات آموزشی به شیوه از راه دور کمک می‌کنند.

خوشبختانه امروزه در هر زمینه‌ای دوره‌های آموزشی وجود دارد. به همین خاطر با شناخت سلیقه غالب ساکنان یک منطقه به خوبی امکان فعالیت در این زمین فراهم می‌شود.

  1. کسب و کارهای مستقل

امروزه بسیاری از افراد به عنوان کارآفرین مستقل در حال فعالیت هستند. دامنه فعالیت در این زمینه‌ها به طور شگفت‌انگیزی گسترده است. نکته جالب در این میان افزایش جهت‌گیری کارآفرینان به سوی فعالیت مستقل است، بنابراین در صورت یافتن ایده مناسب فعالیت مستقل کاملا منطقی خواهد بود. مزیت اصلی این نوع فعالیت امکان مدیریت کسب و کار به شیوه‌ای کاملا شخصی است. به این ترتیب دیگر نیازی به پیروی از مدیران نخواهد بود، چراکه ما در حقیقت مدیر و رئیس کسب و کار کوچک‌مان خواهیم بود.

جمع بندی

خوشبختانه اکنون گزینه‌های بسیار متنوعی در زمینه شروع کسب و کار وجود دارد. که حوزه‌های معرفی شده در سال جاری بدل به ترندهای پرسود شده‌اند. بنابراین ایده‌های جذابی برای شروع کسب و کار ما خواهند بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *