پیشنهاد : اپلیکیشن اصفهان صنعت را دانلود و بر روی گوشی های موبایل خود نصب نمایید ...
0
03136288464

۵ اتفاق مهم بازار نفت در سال ۲۰۲۰

تحلیلگران با داده‌های سال ۲۰۱۹ روی «شناخته‌شده‌ها» در بازار سال ۲۰۲۰ متمرکز شدند. و برهمین اساس مهم ترین اتفاقات بازار نفت در سال جدید میلادی را پیش‌بینی کرده‌اند.از نظر تحلیلگران؛ عوامل مختلفی بازار نفت امسال را تحت تأثیر قرار می‌دهد، عواملی که هم در آمریکا وجود دارد هم در کل جهان. در این گزارش ۵ مورد از مهم‌ترین پیش‌بینی‌ها و عواملی که سال جاری میلادی در صنعت نفت و گاز رخ می‌دهد آورده شده است.دیوید بلکمون، تحلیلگر مستقل انرژی این پیش‌بینی‌ها را جمع‌آوری کرده است:

  1. تولید نفت شیل آمریکا به رشد خود ادامه خواهد داد

رشد نفت شیل آمریکا کند شده است، اما همه تحلیلگران و سازمان‌ها هنوز انتظار دارند که عرضه نفت از سمت ایالات‌متحده در سال ۲۰۲۰ به رشد خود ادامه دهد. رشد تولید ممکن است به دلیل کندتر شدن حفاری‌ها کاهش یابد، اما ایالات‌متحده همچنان نقش اصلی در رشد عرضه غیراوپک را در سال ۲۰۲۰ ایفا خواهد کرد.

  1. تعداد دکل‌ها ثابت خواهد ماند

علیرغم اینکه تعداد دکل‌های ایالات‌متحده امسال بیش از ۲۵۰ واحد کاهش‌یافته است، اما در آخرین روزهای سال ۲۰۱۹ تعداد دکل‌های فعال نفتی ۱۸ دستگاه بیشتر شد.

  1. صادرات نفت و LNG آمریکا همچنان رو به افزایش خواهد بود

پیش‌بینی می‌شود با افزایش ظرفیت زیرساخت‌ها در سال ۲۰۲۰ صادرات نفت و گاز ایالات‌متحده رشد کند. ایالات‌متحده در ماه سپتامبر سال گذشته صادرات بیشتری از نفت خام و فرآورده‌های نفتی نسبت به واردات داشت. به گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، این اولین ماه بود که ایالات‌متحده صادرکننده صرف بوده است.

انتظار می‌رود کل صادرات نفت خام و فرآورده‌های نفتی خالص امریکا به‌طور میانگین ۵۷۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد که بیشتر از میانگین واردات ۴۹۰ هزار بشکه در سال ۲۰۱۹ است.

  1. نفت و گاز در سال ۲۰۲۰ همین میزان باقی خواهد ماند

افزایش تولید نفت کشورهای غیراوپکی بخشی از معامله اوپک پلاس نیست که توسط ایالات‌متحده، برزیل و نروژ حرکت می‌کند. از همین رو انتظار می‌رود قیمت نفت تحت تأثیر قرار بگیرد.

  1. قطع ناگهانی عرضه، تأثیر کمتری در قیمت خواهد گذاشت

بلکمون می‌گوید: با توجه به افزایش عرضه غیراوپک، قطع ناگهانی و کوتاه‌مدت عرضه نفت، تأثیر کمتری روی قیمت نفت نسبت به ۵ یا ۱۰ سال گذشته دارد. به‌طور مثال، حملات اواسط ماه سپتامبر ۲۰۱۹ به زیرساخت‌های نفتی عربستان، قیمت نفت را افزایش داد اما این افزایش تنها برای یک روز بود. درواقع اثرات رشد تقاضا و جنگ تجاری تأثیر بیشتری روی قیمت‌ها دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *