پیشنهاد : اپلیکیشن اصفهان صنعت را دانلود و بر روی گوشی های موبایل خود نصب نمایید ...
0
03136288464

اعطای تنها تندیس ‌زرین جایزه‌ ملی‌ تعالی‌ سازمانی به فولادمبارکه

شرکت فولادمبارکه در هفدهمین همایش جایزه ملی تعالی سازمانی با رأی ارزیابان این جایزه، موفق شد، برای سومین بار تنها تندیس زرین جایزه ملی تعالی سازمانی این دوره را به خود اختصاص دهد.در این آیین که با حضور معاون وزیر صمت و رئیس هیئت عامل ایمیدرو، مدیر عامل گروه فولادمبارکه و جمعی از مقامات و مدیران عامل شرکت‌های برتر ایرانی برگزار شد، در نهایت تنها تندیس زرین این دوره به مهندس عظیمیان مدیرعامل شرکت فولادمبارکه اهداء شد.

مهندس عظیمیان مدیر عامل فولادمبارکه پس از دریافت لوح و تندیس این جایزه با اشاره به این که بقای سازمان‌ها در روند پر شتاب تحولات اقتصادی و اجتماعی و افزایش رقابت در فضای کسب و کار تنها با توجه ویژه به تحول و بهبود مستمر میسر می‌گردد، خاطرنشان کرد: تحول در زمان فعلی دیگر از حد شعار و موضوع جنبی فراتر رفته و به عنوان یک فضای تصمیم خاص و به عبارت دیگر یک پارادایم در مدیریت سازمان‌ها مطرح است.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر، پایداری سازمان‌ها در گروِ دست‌یابی به نتایج متوازن در همه حوزه‌های مرتبط با ذی‌نفعان می‌باشد. نمی‌توان محصولی با کیفیت تولید نمود اما مراقب هوای پاک نبود، نمی‌توان به سودآوری رسید اما رضایت کارکنان و شرکای کسب و کار را فراموش کرد.

مهندس عظیمیان تاکید کرد: شرکت فولادمبارکه از بدو تأسیس با توجه به مأموریتی که برای خود در ایفای نقش محوری در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور تعریف کرده، همواره تلاش نموده جایگاه خود را در صنعت فولاد ارتقاء داده و خود را به عنوان یک الگوی موفق بنگاه‌داری در کشور ارائه نماید. و در این راه به موفقیت‌های ارزنده‌ای دست یافته است. از این رو تلاش جمعی کارکنان فولادمبارکه، بر اساس دستورالعمل‌ها و کنترل‌هایی که وجود دارد، ارزیابان را به این نتیجه رساند که فولادمبارکه صلاحیت دریافت تندیس زرین را دارد و نتیجه آن، تعالیِ قابل لمس در شرکت است.

به گفته مدیرعامل فولادمبارکه جهش تولید که در سال جاری مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته همواره یکی از استراتژی‌های اصلی این شرکت از بدو تأسیس تاکنون بوده است که از نتایج آن می‌توان به دست‌یابی به تولید ۹ میلیون و ۱۵۰ هزار تن فولاد خام در گروه فولادمبارکه در سال ۹۸ و برنامه منسجم برای پیشبرد طرح‌های توسعه گروه از جمله تکمیل نورد گرم شرکت یا همان ابَر پروژه نورد گرم شماره ۲ مزین به طرح شهید قاسم سلیمانی که سالانه ۴٫۲ میلیون تن به ظرفیت نورد فولادمبارکه اضافه خواهد کرد و همچنین سرمایه‌گذاری‌های کلان در حوزه معادن سنگان اشاره کرد.

وی در همین خصوص افزود: علاوه بر پروژه‌های یاد شده در راستای دستیابی به اهداف سال جهش تولید، علاوه بر افتتاح فاز نخست کارخانه ۵ میلیون تنی کنسانتره فولاد سنگان فولادمبارکه در شهرستان خواف استان خراسان رضوی که اخیرا شاهد بهره‌برداری آن بودیم، بهره برداری از فاز دوم این طرح در ۶۰ روز آینده و
پروژه‌های بزرگ دیگری از جمله اضافه نمودن واحد فولادسازی ۸۰۰ هزارتنی تولید فولاد خام در فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری یکی از طرح‌های هفتگانه استانی که از این طریق ظرفیت تولید فولاد خام گروه فولادمبارکه به فراتر از ۱۱میلیون تن افزایش می‌یابد. و همچنین کارخانه ۱۵هزارتنی الکترود گرافیتی در اردکان یزد که در نیمه دوم سال به بهره برداری خواهد رسید را در دستور کار داریم.

مدیرعامل فولادمبارکه در ادامه با تاکید بر این که دریافت این جایزه با سطح امتیازی که فولادمبارکه کسب کرده و نیز جایزه‌های مشابه بین‌المللی که پیش از این دریافت کرده، آسان نبوده و نیست، اظهار داشت: در واقع این موضوع افزایش ضریب بهره‌وری، افزایش سودآوری، قدرت و استحکام سهام فولادمبارکه در سازمان بورس و رسیدن به اهداف و چشم اندازهای بهتر را برای ما به ارمغان دارد.

مهندس عظیمیان کسب این موفقیت ارزشمند را مرهون تلاش و فداکاری همه کارکنان زحمت‌کش شرکت دانست و ضمن تبریک به مناسبت کسب این دستاورد ارزشمند گفت: در شرایط حساس کنونی و با وجود سختی‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا، مدیران و کارکنان گروه فولادمبارکه با در نظر داشتن اهمیت استمرار تولید و نقش آن در اقتصاد کشور، با کوشش و تعهد مثال‌زدنی مانع از وارد آمدن هرگونه وقفه به تولیدات شرکت شدند که این مجاهدت شایسته قدردانی است.در همین خصوص سیدمهدی نقوی معاون تکنولوژی فولادمبارکه و مدیر تعالی سازمانی شرکت با اشاره به این که فولادمبارکه در سال ۹۱ نیز موفق شد برای اولین بار تندیس زرین تعالی سازمانی را در کشور کسب نماید، حفظ جایگاه و حضور مداوم در سطوح بالای تعالی را از کسب آن دشوارتر دانست و اظهار کرد: بعد از حضور در ۱۳ دوره ارزیابی از سال ۸۲ تاکنون فولادمبارکه موفق به حفظ سطح زرین در تعالی سازمانی برای سومین دوره شده است و این موضوع نشان‌گر عزم جدی شرکت جهت حفظ و ارتقای جایگاه رقابتی خود در فضای کسب و کار و به ویژه صنعت فولاد می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که تعالی به یک باور و فرهنگ در بدنه سازمان تبدیل شود، آنگاه می‌توان به آینده و مسیر پیش‌رو و دست‌یابی به چشم‌انداز سازمان امیدوار بود.محمد ناظمی مدیر تضمین کیفیت و تعالی سازمانی فولادمبارکه نیز با اشاره به فرآیند حضور شرکت در ارزیابی جایزه ملی تعالی سازمانی گفت: علی‌رغم این که از سال ۹۳ و پس از کسب دومین تندیس زرین در ارزیابی جایزه ملی تعالی سازمانی حضور نداشتیم اما با حضور در ارزیابی جایزه سرآمدی اروپا (EFQM) و خودارزیابی‌های دوره‌ای همواره اقدام به شناسایی حوزه‌های بهبود و تعریف و اجرای پروژه‌های تحول نمودیم به طوری که در سال ۹۷ موفق به کسب سطح زرین سرآمدی از جایزه EFQM اروپا برای اولین بار شدیم.

وی با اشاره به این که مسیر تعالی و تحول یک مسیر بی‌انتهاست گفت: تقویت نگاه سیستمی و استفاده از الگوهای مدیریتی مانند تعالی سازمانی همواره مد نظر مدیریت ارشد شرکت بوده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *