پیشنهاد : اپلیکیشن اصفهان صنعت را دانلود و بر روی گوشی های موبایل خود نصب نمایید ...
0
03136288464

بلاتکلیفی و بی‌برنامگی، مهمترین مشکل حال حاضر صنعت کشور است

در حال حاضر صنعت‌گران خود، بحث مالی را عمده‌ترین مشکل صنعت می‌دانند اما به نظر بنده بلاتکلیفی و بی‌برنامگی و اینکه صنعت کشور در حال حاضر راه خروج از موضوعات اصلی روزمره‌ای که هر روز برای آن حادث می‌شود را در پیش گرفته و برای بلند مدت نمی‌تواند برنامه‌ریزی درستی انجام دهد، مهمترین مشکل صنعت کشور است. به گزارش اصفهان صنعت، دولت در ابتدا باید برنامه خود را با اقتصاد بازار و اقتصاد کلان مشخص کند، عملا آن‌چه که در حال حاضر جدای از موضوع تحریم و موضوعاتی از این قبیل که از خارج کشور به آن وارد می‌شود، اهمیت دارد، موضوعاتی مانند بخش اقتصاد و صنعت کشور است که در داخل کشور در حال اتفاق افتادن است و باید برای این موارد برنامه‌ریزی داشته باشیم.

ثبات سیاست‌های اقتصادی دولت، باید اطمینان خاطر را به یک سرمایه‌گذار بدهد که بتواند برای بلند‌مدت برنامه‌ریزی کند و از طرف دیگر سیاست‌گذاری در جهت رفع مشکلات تولید به صورت مدون انجام دهد که در این حالت می‌توان فهرستی تهیه کرد و بر مبنای فهرست، تبعات و راه‌کارهای این مشکلات را دیده و بر همان مبنا می‌توان راه‌کارها را اتخاذ کرد. تامین مالی موضوع بسیار مهمی است و بخش تولید نیاز به تامین نقدینگی دارد.

کشور در حال حاضر با بحث تورم سرسام‌آوری که با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم، روبرو می‌باشد و قاعدتا این تورم نیاز به یک مدیریت صحیح  و یک تدبیر درست جهت کنترل وضعیت موجود دارد. موضوع تورم باعث شده است تا نیاز فعالین حوزه صنعت به نقدینگی، برای تامین مواد اولیه خود برای آن‌که بتوانند در بازار حضور داشته باشند و البته نقدینگی در گردش داشته باشند، بیشتر احساس می‌شود.

باید قوانین و مقرراتی که در محیط کسب و کار موثر است شناسایی و به سمت رفع معضلات آن حرکت کرد که به نظر بنده بسیاری از این موضوعات مربوط به بخش اداری مانند بخشنامه‌ها، آیین‌نامه‌ها و مقرراتی بوده است که مصوب و باعث شده که صنعت‌گر و فعال اقتصادی گرفتار این بخشنامه‌ها شده و بوروکراسی اداری نیز تبعا چون ناشی از این تصمیمات است کار را سخت و با زمان و هزینه زیاد روبرو کرده که می‌توان با تدابیر درست این مسائل و بخش زیادی از مشکلات مربوط به محیط کسب و کار را رفع کرد تا تولیدکننده بتواند راحت‌تر به تولید خود ادامه دهد.

آرمان خالقی – قائم مقام دبیرکل خانه صمت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *