پیشنهاد : اپلیکیشن اصفهان صنعت را دانلود و بر روی گوشی های موبایل خود نصب نمایید ...
0
03136288464

رکوردهای تولید، تولید محصولات جدید  و صادراتی در ذوب آهن اصفهان

ذوب آهن اصفهان در ۵ ماهه اول سال جاری موفق به ثبت رکوردهای جدید تولید و همچنین تولید محصولات جدید و صادراتی شده است .این شرکت در پنج ماهه اول سال جاری یک میلیون و ۸۵ هزارتن چدن مذاب ، یک میلیون تن فولاد خام ، ۵۰۷ هزارتن کک خشک و یک میلیون ۳۰۰ هزار تن آگلومره تولیدکرده است که حدود ۹۵ درصد برنامه این شرکت است و در صورت تامین مواد اولیه و به ویژه سنگ آهن و باتوجه به راه اندازی قریب الوقوع کوره بلند شماره یک این شرکت ، امید است تا پایان سال بتواند برنامه تولید امسال خود که ۳ میلیون و ۵۰ هزار تن است را محقق سازد.

تولید محصولات صادراتی:

باتوجه به توانایی های کسب شده؛ وجود دانش فنی لازم و کیفیت مطلوب در تولید محصولات فولادی که در انطباق با استانداردهای بین المللی قرار داشته و الزامات این استانداردها را برآورده می نماید، امکان بازاریابی و فروش محصولات صادراتی فراهم گردیده است.در همین راستا و با عنایت به بازارهای خارجی از جمله بازار کشورهای منطقه، در ۵ ماهه اول سال ۹۸ بالغ بر ۴۶۲۰۰۰ تن انواع شمش فولادی و محصولات نوردی و همچنین ۱۱۵۰۰۰ تن محصولات فرعی صادر گردیده  است.

رکوردهای تولید:

  • رکوردهای تولید روزانه چدن با دو کوره بلند

تاریخ ۳۰/۰۱/۹۸ به میزان ۹۰۵۹ تن

تاریخ  ۰۸/۰۲/۹۸ به میزان ۹۴۳۱ تن

  • رکورد تولید ماهیانه چدن با دو کوره بلند

اردیبهشت ماه ۹۸ به میزان ۲۴۴۱۴۴ تن

طراحی و تولید محصولات جدید :

تنوع بخشی به ترکیب سبد عرضه محصولات فولادی ، همواره مورد توجه فراوان شرکت ذوب آهن اصفهان بوده است. در این راستا حوزه معاونت بهره‌برداری هرساله تعدادی محصول جدید را مطابق بررسی بازار و شرایط تقاضا، طراحی و تولید می نماید. همچنین به منظور افزایش کارایی، تسهیل شرایط و مدیریت مؤثر پروژه‌های توسعه محصول جدید، کمیته محصولات جدید تشکیل و فعالیت می‌نماید.

برنامه‌ریزی برای تولید محصولات جدید در سال ۹۸ انجام شده است. این محصولات عبارتند از:

  • تسمه فولادی ۲۰ ×۲۰۰ باموفقیت طراحی و تولید گردید.
  • تولید انبوه شمش ریل در بخش فولادسازی و ریل UIC60در نورد ۶۵۰ در حال انجام می‌باشد.
  • تولید ریل S49 آمادگی لازم ایجاد و پس از اعلام حوزه فروش تولید آن انجام خواهد گرفت
  • طراحی و تولید تیرآهن بال پهن H24 و H22 درمرحله طراحی کالیبراسیون  می‌باشد.
  • ریل معدن R24 در مرحله طراحی کالیبراسیون می‌باشد.
  • آرک معدن TH36در مرحله طراحی کالیبراسیون می‌باشد.
  • نبشی‌های بال مساوی ۱۰ × ۱۵۰ × ۱۵۰، ۱۲ × ۱۵۰ × ۱۵۰ آمادگی تولید وجود دارد و پس از اعلام درخواست حوزه فروش تولید آن انجام خواهد شد.

اهم اقدامات

طی ۵ ماهه سال ۹۸  علاوه بر اقدامات لازم به منظور انجام تولید مطابق با برنامه‌های مصوب، فعالیت‌های متعددی نیز در راستای افزایش بهره‌وری، حفظ محیط زیست و… انجام پذیرفته که به اهم این فعالیت‌هادر ذیل اشاره گردیده است.

-دربهای فلکسیبل باطری ۳

به منظور کنترل آلایندگی در باطری شماره ۳ ساخت ۷۴ عدد درب فلکسیبل سمت کک در دستور کار قرار گرفت. هر درب فلکسیبل شامل ۷۵۰ قطعه می‌باشد که ساخت این قطعات و مونتاژ آنها انجام گردید. تاکنون ۵۰ عدداز این درب ها به طور کامل ساخته شده و نصب گردیده‌اند.

– سیستم ترمکس جدید خط نورد ۳۵۰

در راستای بهبود و توسعه خط نورد ۳۵۰ ونیز خود باوری و خود کفایی، سیستم ترمکس خط نورد ۳۵۰ (جهت افزایش و بهبودخواص مکانیکی) به صورت سه قلو و چیدمان لوله‌ها و نازل‌های آن در باکس فولادی همراه با اتوماسیون کنترل دمای محصول، توسط کارشناسان شرکت طراحی و ساخته شد و پس از نصب در خط نورد ۳۵۰  با موفقیت راه‌اندازی و بهره‌برداری از آن انجام گردید.

-بازسازی و نوسازی ایستگاه ریختهگری شماره ۷

بازسازی و نوسازی کلی ایستگاه ریخته‌گری شماره ۷ بخش فولادسازی با هدف افزایش راندمان تولید، کاهش توقفات غیربرنامه‌ای، صرفه‌جویی در مصرف منابع و قطعات یدکی، کاهش هزینه‌های نگهداری و تعمیرات در دستور کار قرار گرفت. این فعالیت شامل دو قسمت بازسازی تجهیزات مکانیکی و ساختمانی ایستگاه و نیز ارتقاء سیستم برق و اتوماسیون ایستگاه بود.  بر این اساس و پس از تأمین و تهیه کلیه اقلام و تجهیزات مورد نیاز و ایجاد آمادگی‌های لازم اجرای این پروژه در ایستگاه ۷ ریخته‌گری با موفقیت انجام گردید.

طراحی و تولیدتسمه فولادی

تیرورق و باکس از پرکاربردترین متریال‌های استفاده شده در سازه‌های فلزی می‌باشد که عموماً با استفاده از ورق‌های فولادی تولید می‌گردد. از سال گذشته مطالعه بر روی تولید تسمه فولادی در شرکت ذوب‌آهن آغاز شد و پس از انجام مراحل طراحی کالیبراسیون و شبیه سازی، تامین قطعات تکنولوژی و تامین و تراش غلتک‌ها اقدام به آماده‌سازی خطوط تولید گردید و تولید این محصول در پایان مرداد ماه سال جاری آغاز شد. با تولید این محصول، شرکت‌های تولید کننده باکس به جای استفاده از ورق که می‌بایست با صرف هزینه‌های نیروی انسانی، برش و ضایعات بالای محصول به ابعاد مورد نظر تبدیل شود، از تسمه‌های تولیدی شرکت ذوب‌آهن اصفهان استفاده خواهند نمود.

طراحی و تولیدریل مترو تیپ ۴۹E1

با توجه به نیاز بازار داخلی به ریل‌های قطار شهری(مترو)، طراحی و تولید ریل مترو تیپ ۴۹E1 (S49) مطابق الزامات استاندارد EN13674-1  آغاز گردید. پس از طی مراحل طراحی، شبیه‌سازی، تامین قطعات و آماده‌سازی کارگاه تولید آزمایشی این پروفیل با موفقیت به انجام رسید. در حال حاضر شرکت ذوب‌آهن آمادگی لازم را برای تولید انبوه این محصول دارا بوده که در صورت مشخص شدن شرکت بازرسی کننده(Third party ) از سوی مشتری، تولید و تحویل آن مطابق مفاد قرار داد منعقد شده انجام می‌گردد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *