پیشنهاد : اپلیکیشن اصفهان صنعت را دانلود و بر روی گوشی های موبایل خود نصب نمایید ...
0
03136288464

طلای سرخ ازان در دستان توانمند بانوی زعفرانی ایران

هر ساله برداشت زعفران از مهرماه آغاز و تا پایان آبانماه نیز ادامه دارد که زمان کاشت و برداشت زعفران و طریقه پاک‌کردن آن در مرغوبیت این محصول بی‌نظیر تاثیر بسزایی دارد.مرحله برداشت محصول، دشوارترین و پرزحمت‌ترین و در عین حال حساس‌ترین مرحله زراعت زعفران است که شامل چیدن گل و جدا کردن کلاله از گل می‌باشد. زعفران معمولا با دست برداشت می‌شود و با توجه به میزان سختی برداشت زعفران این گیاه قیمتی یکی از گرانترین گیاهان جهان است.امروزه در بسیاری از کشورهای جهان این محصول به عمل می‌آید که ۹۵% از کل آن در ایران تولید و صادر می‌شود و این در حالیست که سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان اظهار می‌دارد: کاشت محصول زعفران در استان اصفهان از خراسان پیشی گرفته و امسال بالغ بر ۴ تُن زعفران در استان اصفهان برداشت شده است.

بر همین اساس بر آن شدیم که طی یک سفر یکروزه به روستای ازان میمه و بازدید از زمین‌های زیر کشت زعفران ‌این روستا گفت و گویی صمیمانه با بانوی زعفرانی ایران، صغری جعفری ازان که در هر دیدار حرفی نو برای گفتن دارد و نمی‌توانم و نمی‌شود برایش معنایی ندارد، در خصوص برداشت زعفران داشته باشیم.صغری جعفری‌ازان، مدیرعامل شرکت تعاونی طلای سرخ ازان و کارآفرین نمونه کشور که از بیست سال پیش تا کنون در حال فعالیت و کارآفرینی در روستای ازان بوده و موفق به ثبت اولین برند زعفران استان اصفهان به نام کهرود ازان شده است.

وی با عشق وافری که به کشت زعفران دارد تا کنون توانسته بیشتر کشاورزان در روستای ازان و دیگر نقاط استان اصفهان را تشویق و ترغیب به کاشت زعفران نماید و خود به فراهم‌نمودن زیرساخت‌ها و خرید دستگاه‌های مورد نیاز برای بسته‌بندی این گیاه قیمتی اقدام نموده است. صغری جعفری‌ازان در خصوص بسته‌‌بندی زعفران پس از برداشت و پاک‌کردن آن در این فصل می‌گوید: در سال ۹۳ اقدام به خرید دستگاه بسته‌بندی حبوبات، سبزیجات و زعفران کردم که سری ساخت اولیه آن توسط یک نخبه اصفهانی بوده و قابلیت بسته‌بندی یک تن محصول در ساعت را دارد و چون در آنزمان توانایی مالی تاسیس کارگاه را نداشتم در حیاط منزل اقدام به بسته‌بندی محصولات نمودم و در همان سال موفق به دریافت پروانه کسب تاسیس کارگاه بسته‌بندی شدم.وی با اشاره به اینکه تا چندی پیش کلیه مراحل کاشت و برداشت زعفران بصورت سنتی بوده، اظهار نمود: در حال حاضر در روستای ازان کشت زعفران توسط دستگاه کاشت مکانیزه انجام می‌شود و اخیرا نیز نخبه‌ای از شهر تهران اقدام به ساخت دستگاه برداشت زعفران نموده است که امسال بصورت آزمایشی قسمتی از زمین‌های زیر کشت را با این دستگاه برداشت کردیم و برای سال آینده دستگاه برداشت پراکنده را نیز برای سهولت کار به سیستم فعالیت خود اضافه می‌کنیم.

این بانوی کارآفرین اضافه کرد: در راستای اهداف‌ بلند‌مدت کارگاه بسته‌بندی شرکت تعاونی طلای سرخ ازان، ۱۱ماه سال در حال بسته‌بندی گیاهان دارویی، سبزیجات و انواع حبوبات است و در آبانماه بسته‌بندی زعفران را در دستور کار خود دارد.

صغری جعفری‌ازان در ادامه گفت: زیر مجموعه‌های برند کهرود ازان غلات، برنج، حبوبات، بلغور گندم و جو، عطر گل محمدی، گل‌‌محمدی خشک و غنچه گل، زعفران، قرص زعفران، اسپری زعفران، افشانه زعفران، گلبرگ خشک زعفران است که همه محصولات روستای ازان می‌باشد و با برند کهرود ازان بسته‌بندی و روانه بازار می‌شود.وی در ارتباط با گلبرگ‌های زعفران که در سه دمای مختلف خشک می‌شوند، تصریح می‌کند: مشتریان گلبرگ‌های خشک را جهت مصارف دارویی، دمنوش و تزیینات سفره عقد خرید می‌کنند که مشتری عمده گلبرگ‌های کارگاه ما برای مصارف دارویی از کشور روسیه هستند.

مدیرعامل شرکت تعلاونی طلای سرخ ازان با اشاره به این که از ۵۰ سال پیش در روستای ازان زعفر ان کشت می‌شده است و علی رغم اینکه در آن زمان مردم روستا سواد و تجربه علمی چندانی نداشتند، می‌گوید: در آن زمان گلبرگ‌های زعفران را در دیگ می‌ریختند و نمک می‌زدند تا رنگ آن خارج شده و ثابت بماند و آن را می‌جوشاندند و سپس صاف نموده و از آن در رنگ‌کردن کلاف‌های سفید به رنگ‌های نیلی، سورمه‌ای، آبی کم‌رنگ و پررنگ برای بافت قالی و یا رنگ‌کردن لباس‌های خود استفاده می‌کردند. در حالیکه اخیرا طی یک سری آزمایش که توسط نخبگانی از مشهد انجام پذیرفته از گلبرگ‌های زعفران برای تهیه ۶ نوع رنگ استفاده می‌شود.

صغری جعفری ازان در پایان اظهار داشت: جدیدا در حال نوشتن کتاب اطلس گیاهان دارویی می‌باشم که در آن ۱۵۸ نوع گیاه دارویی که همه آنها را در بخش میمه شناسایی کرده‌ام معرفی خواهم نمود و پس از آن اقدام به برداشت و بسته‌بندی این گیاهان نموده و با برند کهرود ازان در اختیار کارخانجات ساخت داروهای گیاهی قرار خواهم داد.

در ادامه این گفت و گو، فاطمه علی‌اکبری مسئول کارگاه بسته‌بندی زعفران کهرود ازان، نیز توضیحاتی در ارتباط با گل زعفران ارائه نمود و گفت: گل زعفران تنها گلی است که با گل‌دهی و زایش بیدار می‌شود و بعد از آن برگ‌های آن رشد کرده و سر از خاک بیرون می‌آورند.وی می‌گوید: در فصل برداشت، گل زعفران را از کشاورزان خریداری و پاک‌کرده و قسمت‌های مختلف آن را برای مصارف گوناگون جدا می‌کنیم.فاطمه علی اکبری با اشاره به اینکه گل زعفران از چهار قسمت تشکیل شده می‌گوید: پس از پاک‌کردن گل‌های زعفران، گلبرگ‌های بنفش آن را در سه دمای متفاوت در دستگاه خشک‌کن خشک می‌کنیم که هر کدام برای مصارف خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مسئول کارگاه بسته‌بندی زعفران کهرود ازان تصریح کرد: گلبرگ‌هایی که در دمای ۹۰ درجه خشک می‌شوند تغییر رنگ داده و زرد می‌شوند و برای مصارف تزیینی مورد استفاده قرار می‌گیرد، گلبرگ‌هایی که در دما‌ی۶۰ درجه خشک می‌شوند برای مصارف دارویی و گلبرگ‌هایی که در دمای ۴۰ درجه خشک می‌شوند و رنگشان ثابت می‌ماند برای دمنوش استفاده می‌شوند. قسمت‌های زرد‌رنگ پرچم برای مصارف دارویی و قسمت قرمز‌رنگ آن که همه به اصل زعفران می‌شناسیم نشاط آور بوده و به عنوان ادویه استفاده می‌شود.وی می‌گوید: در زمان برداشت زعفران و خارج از فصل آن به طور متوسط۵۰ نفر از جوانان و نوجوانان روستا مشغول به فعالیت برای پاک‌کردن گل زعفران، حبوبات ،گیاهان دارویی و سبزیجات و آماده کردن برای بسته‌بندی و ارسال به کارگاه می‌باشند که ۲۵ نفر آنها از خانم‌های فعال روستای ازان و میمه هستند.

در پایان از فاطمه علی اکبری در مورد صغری جعفری‌ازان می‌پرسیم و او با افتخار می‌گوید: مادرم هیچ‌وقت شکست نمی‌خورد، او خستگی‌ناپذیر است و هر کاری را شروع کند با قدرت به سرانجام می‌رساند و بعد سراغ فعالیت بعدی خود می‌رود. می‌گوید: مادرم از بیست سال قبل به عنوان یک بانوی کارآفرین اقدام به تاسیس کارگاه قالیبافی نمود و بسیاری از زنان روستا در این زمینه مشغول به کار شدند و بعد از واگذاری کارگاه به یکی از زنان روستا شروع به کشت زعفران و فعالیت در این زمینه و آموزش و کشت آن در سراسر استان اصفهان کرد و هم اکنون نیز در کنار کار زعفران اقداماتی در حوزه گردشگری نموده است که بزودی فعالیتش را در این زمینه شروع خواهد نمود و مطمئن هستم پس از اینکه در این راه نیز به جایگاه مورد نظرش رسید حتما فعالیت جدیدی را شروع خواهد کرد. وی در پاسخ به این سوال که هدفش در آینده چیست؟ گفت: همسالان من سراغ تحصیلات عالی می‌روند تا بتوانند بواسطه آن پس از فارغ‌التحصیلی مشغول به کار شوند ولی بنده در حین فعالیت و کار مشغول به تحصیل هستم و قطعا هدفم اینست که در آینده راه مادرم را ادامه دهم و پا به پای او تا هر کجا که بخواهد در کنارش فعالیت کنم.

فاطمه علی اکبری فرزند ارشد صغری جعفری ازان، ۱۹ ساله و در حال حاضر دانشجوی سال دوم کارشناسی حسابداری و مسئول کارگاه بسته‌بندی زعفران کهرود ازان است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *