پیشنهاد : اپلیکیشن اصفهان صنعت را دانلود و بر روی گوشی های موبایل خود نصب نمایید ...
0
03136288464

مشاغل هوانوردی در ده سال آینده

برای هر فردی که خواهان موقعیت شغلی ایده‌آل در آینده است، اطلاع از کم و کیف کسب و کارها در آینده بسیار ارزشمند است، چرا که فرد می‌تواند از امروز با انتخاب مسیر درست، پیشرفت شغلی خویش در آینده را تسهیل کند و البته امنیت شغلی بهتری را نیز تجربه کند.با توجه به اهمیت این موضوع، مراکزی در جهان به دنبال پیش‌بینی آینده مشاغل هستند و به شکلی مستمر گزارش‌هایی در این زمینه ارائه می‌کنند.

مشاغل هوانوردی در ده سال آینده

هوانوردی یکی دیگر از حوزه‌های بسیار با اهمیت برای آینده جهان است که در بخش‌هایی چون دستگاه‌های هوانوردی کوچک، فرودگاه‌های منطقه ای و نظایر آن در حال رشد است.بشر ظهور فناوری‌های خط شکنانه فراوانی را در این حوزه انتظار دارد که اهمیت آن را در آینده بیشتر نیز خواهد کرد. فناوری‌های نوظهور با خود مشاغل و تخصص‌های نوینی را به همراه خواهند آورد.در ادامه مشاغلی که پیش‌بینی می‌شود در این حوزه برای سال‌های آینده با توسعه و تقاضای بیشتری همراه باشند را بیشتر بشناسیم:

 فناور بازیافت هواپیما

فناور بازیافت هواپیما متخصصی است که در توسعه روش‌های بازیافت برای مواد اولیه، تجهیزات و اجزای چاچوب هواپیما که البته شغلی قدیمی است .اما با پیشرفت فناوری‌های ساخت هواپیماهای نوین این شغل نیز همواره رو به توسعه بوده است و در آینده نیز اهمیت بیشتری خواهد یافت.

طراحی فضاپیماها

طراح فضا پیما‌ها  متخصصی است در طراحی انواع مدل‌های فضاپیما بر اساس کاربرد آن‌ها نظیر باربر یا مسافربر که به تدریج اهمیت آن به شدت افزایش خواهد یافت.

طراحی زیرساخت فضاپیماها

طراحان  زیرساخت فضاپیما افرادی هستند که طراحی فرودگاه، آشیانه، انبارهای تعمیر و نگهداری و اجزای زیر ساخت ناوبری فضاپیماها تخصص خواهند داشت. این تخصص برای حمل و نقل و جابجایی مسافران هوایی به ویژه به مناطق صعب العبور و دور از دسترس نیز همچنان کاربرد دارد.

کنترل شهرهای پر رفت و آمد

طراح سیستم مدیریت هوشمند کنترل پویا حرفه ای است که با طراحی نرم افزار برای کنترل هوایی در شهرهای پر رفت و آمد و پرترافیک سرو کار دارد، رشد چشمگیر هوانوردهای بی سرنشین و عمومی همراه با افزایش بار سنگین جابجایی فضایی و حرکت به سوی مدیریت انعطاف پذیر ترافیک اهمیت این شغل را در آینده افزایش خواهد داد.

 تخصص‌های تحلیل کننده‌های عملیاتی

پردازش داده‌ها و آماده سازی دیدگاه‌های تخصصی بر اساس پایش مناطق هوایی و فضاهای اطراف از اهم وظایف تحلیل کننده داده‌های عملیاتی است. این شغل نیز در حال حاضر وجود دارد اما به دلیل افزایش اهمیت سفرهای هوایی و تنوع وسایل نقلیه هوایی اهمیت آن رو به افزایش است.

  تولید کننده هواپیماهای کوچک

مهندس تولید هواپیماهای کوچک تخصص  طراحی و مدل سازی هواپیماهای مقرون به صرفه با پیچیدگی‌های متنوع برای هوانوردی عمومی که نمونه‌های آن در خاور دور وجود دارد را برعهده دارد. بر اساس پیش بینی‌ها تقاضا برای این شغل افزایش خواهد یافت.

برنامه نویس برای هواپیماهای بدون سرنشین

طراح واسط پرواز بدون سرنشین با مهارت‌های بین حرفه ای  متخصصی است  که واسط‌ها و بسته‌های نرم افزاری مورد نیاز برای کنترل هواپیماهای بدون سرنشین را طراحی می‌کند.این فرد مسئول برنامه ریزی و عملیاتی کردن سیستمهای پشتیبانی، مسیریابی و ایمنی هواپیماهای بدون سرنشین است که کاربرد و اهمیت آن در صنعت هوابرد رو به افزایش خواهد بود.

پیش‌بینی آینده مشاغل هوانوردی تا افق ۲۰۳۰

مشاغل هوانوردی که در فوق به آنها اشاره شد، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده تا افق ۲۰۳۰ استوار هستند.برخی از این مشاغل هم‌اکنون نیز وجود دارند و در آینده با تقاضای بیشتری همراه خواهند بود، اینگونه مشاغل از نظر نیازهای شغلی و حرفه‌ای رو به رشد هستند و برخی نیز کاملاً جدید خواهند بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *